بهترین متخصص ارتودنسی برای تغییر حالت فک و دندان کودک و بزرگسال

بهترین متخصص ارتودنسی

درمان به روش ارتودنسی بیش از همیشه رواج پیدا کرده است، و تکنولوژی ‌های پیشرفته گزینه‌ها و امکاناتی را برای صاف کردن دندان‌ها و تنظیم آرواره خلق کرده است. بیشتر روش‌های درمانی توسط ارتودنتیست انجام می‌گیرد که در  تنظیم آرواره‌ها و مکان دندان‌ها تخصص دارد. وقتی ارتودنتیست انتخاب می‌کنید، اهمیت دارد که یک فرد مشهور با دانش توانایی‌ها و تجربه انتخاب کنید که به هدفتان برسید.

چه باید درباره‌ی انتخاب ارتودنتیست بدانید؟


انتخاب ارتودنتیست مناسب یکی از مهم‌ترین تصمیماتی است که برای سلامت دندان‌هایتان می‌گیرید.باید بدانید که هر ارتودنتیستی قادر نخواهد بود نیازهای ویژه‌ی شما را تامین کند، حتی اگر از طرف یکی از اعضای خانواده یا دوستان معرفی شده باشد. برای پیدا کردن ارتودنتیست مناسب، باید بدانید که چه سولاتی بپرسید. قبل از اینکه ارتودنتیست را انتخاب کنید،  این پنج نکته را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که بهترین تصمیم ممکن را برای خود و سلامتیتان گرفته‌اید:

نیازهایتان را بسنجید

اگر برای کودکان انتخاب می‌کنید، باید یک متخصص ارتودنتیست کودک انتخاب کنید، زیرا نیازهای کودکان می‌تواند کاملا با بزرگسالان متفاوت باشد. اگر برای خودتان یا دیگر اعضای خانواده‌تان دنبال ارتودنتیست می‌گردید، مطمئن گردید که کسی باشد که در ارتودنسی بزرگسالان تخصص دارد(زمان ارتودنسی). بیابید که چه روش درمانی‌ای متخصصتان پیشنهاد می‌دهد. هیچ چیزی به اسم یک مدل و سایز درمان وجود ندارد، یعنی که شاید نیاز باشد بین بریس‌های سنتی، بریس‌های نامرئی، یا دیگر گزینه‌ها تصمیم بگیرید .

بریس‌های فلزی

بریس‌های فلزی سنتی از قلاب‌های فلزی سبک ساخته شده‌اند که با یک چسب سبک به دندان‌هایتان می‌چسبند. یک سیم قوس شکل باریک قلاب‌ها را به همدیگر متصل می‌کند و در هربار ویزیت توسط ارتودنتیستتان تنظیم می‌شود تا دندان‌هایتان حرکت کنند و در جای مناسب قرار گیرند.

بریس نامرئی

در میان محبوبترین بریس‌های نامرئی Invisalign جای دارد.  یک همتراز کننده‌‌ی متحرک شفاف که شبیه یک محافظ دهانی است.. این همتراز کننده‌ها می‌تواندد هنگام خوردن و مسواک زدن بیرون آورده شوند، ولی باید بیشتر طول روز و شب داخل دهان باشند. استفاده کننده‌ها از این وسیله هردوهفته یک ترازکننده‌ی جدید دریافت می‌کنند تا زمانی‌که مشکل اصلاح شود، که در این زمان تراز کننده‌ی شفاف دیگری استفاده خواهید کرد تا دندان‌هایتان در موقعیت جدیدشان جا بیفتند.

دیگر گزینه‌های بریس

بریس‌های دیمون در سال‌های اخیر با توجه به روش‌های درمانی ملایمش محبوب  شده است. به جای استفاده از فنرهایی نظیر ارتودنسی‌های فلزی، ارتودنسی دیمون لغزنده‌هایی استفاده می‌کند که اجازه می‌دهد دندان‌هایتان خودشان حرکت کنند، که که در نتیجه ویزیت‌های کمتری را در پی دارد. پزشک ممکن است برای دندان‌های روی هم افتاده‌تان حجم دهنده‌ی دهانی پیشنهاد دهد یا از ابزار فورسوس برای اصلاح دندان گرازی استفاده کند.

وقتی مشخص شد که چه نوع درمانی را ترجیح می‌دهید، در منطقه‌تان دنبال یک ارتودنتیست کودک یا بزرگسالی بگردید که روش مورد نظر را به شما پیشنهاد می‌دهد. اگرچه به خاطر داشته باشید که هر کسی را به عنوان ارتودنتیستتان لنتخاب می‌کنید، ممکن است نوع متفاوت دیگری از درمانی که شما می‌خواهید را توصیه کند.درمان باید آنی باشد که نیازهای شما را تامین کند، بنابراین پیشنهادهای پزشکتان را در صورتیکه با نظر شما متفاوت است بررسی کنید.

اطمینان حاصل کنید که ارتودنتیست شما متخصص است

اطمینان حاصل کنید که ارتودنتیست شما متخصص است

متخصصین ارتودنتیست تمام آموزش‌های یک دندانپزشک عمومی را دیده‌اند، ولی دندانپزشک عمومی تمام آموزش‌های یک ارتودنتیست ‌را ندیده است! این آموزش‌ها معمولا با یک مدرک لیسانس آغاز می‌شود، با سه یا چهار سال آموزش به عنوان دندانپزشک عمومی. مراکز آموزش دندانپزشکی  اصولا بر ترمیم و جایگزینی  دندان‌ها تمرکز می‌کند، ولی تمام جنبه‌های مراقبت دندان را شامل می‌شوند. متخصص ارتودنسی دو یا سه سال آموزش تخصصی اضافه نیاز دارند، که شامل رشد دندان‌ها، و رشد غیرعادی آرواره‌ها و رشد دهان است. حرکات دندان و مدیریت مهندسی بریس‌ها و ابزار هم آموزش داده می‌شود.

درحالیکه دندانپزشک شاید کارهای ارتودنسی هم انجام دهد، این فقط بخشی از فعالیت‌های روزانه‌اش شامل  جرم‌گیری، پرکردن، پل‌ها، تاج دندان دندانپزشکی زیبایی است.متخصصین ارتودنسی تمام وقتشان را انحصارا بر درمان ارتودنسی نظیر، بریس‌ها ، ابزار نامرئی و ردیف‌کننده‌های دندان می‌گذارند. در رأس همه‌ی آموزش‌های اضافی متخصص شدن در این زمینه، آن‌ها همچنین تجربه‌های ارتودنسی بیشتری از یک دندانپزشک عمومی به خاطر انحصاری بودن درمان‌های ارتودنسی تحت نظر ما کسب می‌کنند. روز به روز تمرکز بر درمان تخصصی بهتر ، لبخندهای زیبا و سالم‌تری را می‌آفریند.

هزینه‌ی ارتودنسی را  بدانید

هزینه‌ی ارتودنسی را بدانید

هزینه‌های ارتودنسی در مناطق مختلف متفاوت است. قبل از اینکه پزشکتان را انتخاب کنید، با مراکز مختلف اطرافتان تماس بگیرید تا میانگین هزینه‌ی ارتودنسی در محدوه‌تان را بیابید. با این روش شما می‌توانید قبل از اینکه به بحث مشاوره برسید با توجه به بودجه‌تان  از گزینه‌های موجود ممکن انتخاب کنید. ارتودنتیست‌ها می‌توانند به چند روش با شما حساب کنند:

  • برخی ممکن است هزینه‌ی کامل را برای  بریس‌ها، جلسات ویزیت و ردیف‌کننده‌های بعد از خارج کردن بریس‌هاست، درخواست کنند.  بقیه ممکن است مبلغ اضافه‌ای برای ردیف‌کننده‌ها  و دیگر بخش‌های درمانی بگیرند.
  • همچنین شما می‌خواهید بفهمید که آیا ارتودنتیست بیمه ‌تان را می‌پذیرد یا خیر. اگر می‌پذیرد بیمه‌ی شما می‌تواند هزینه‌ها را متعادل کند، که به این معنی است که قادر خواهید بود ارتودنتیست بهتری را یرای درمانتان به کار گیرید.
  • اگر بیمه ندارید یا مشکل مالی دارید،  برخی ارتودنتیست‌ها  با طرح  یک برنامه‌ی پرداخت قسطی با شما کار خواهند کرد. با این روش می‌توانید درمانی را که احتیاج دارید بدون فشار مالی انجام دهید. شاید بتوانید از طریق بانک یا کارت بانکی پرداخت اتوماتیک انجام دهید تا مطمئن باشیدکه هیچگاه قسطی را فراموش نمی‌کنید.

کشف کنید که آیا خدمات ارتودنسیتان مناسب است

کشف کنید که آیا خدمات ارتودنسیتان مناسب است

زمان انتخاب  ارتودنتیست باید  محل مطب و ساعت‌های کاریش را با مال خودتان بررسی کنید. پیدا کردن یکی نزدیک خانه یا محل کارتان به شما فرصت می‌دهد تا قرارهایتان را  از دست ندهید، به علاوه می‌توانید راحت‌تر و سریع‌تر بروید و بیایید. ممکن است زمانی کار اضطراری داشته باشید، مانند ضربه خوردن براکت، یا زمانی که احتیاج دارید تا بدون اطلاع قرار ملاقاتتان را تغییر دهید.بهتر است بدانید که متخصصتان در برنامه‌ریزی مجدد جلسات ویزیت یا در صورتی که موردی اضطراری برایتان رخ می‌دهد چقدر انعطاف‌پذیر است.

اطمینان حاصل کنید که با ارتودنتیست خود راحت هستید

اطمینان حاصل کنید که با ارتودنتیست خود راحت هستید

ارتودنسی ممکن است از شش ماه تا دوسال( و گاهی طولانی‌تر ) زمان ببرد که به همین دلیل مهم است که با پزشکتان احساس راحتی کنید.مثل یک رابطه‌ی بلند مدت به آن نگاه کنید-  اگر بین شما و ارتودنتیستتان رابطه‌ی خوبی نباشد، تجربه‌ی لذت‌بخشی نخواهید داشت. ارتودنتیست‌هایی که درمان خصوصی انجام می‌دهند، خدمات بهتری ارائه می‌دهند و می‌توانند به برآورده شدن نیازهای شما کمک کنند. به مصلحت شماست که با ارتودنتیستی کار کنید که به صورت انفرادی با شما کار می‌کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *